Silver Knight

Drama | Silver Knight Winners

Select: Miami-Dade | Broward





Miami-Dade

1959 Barbara Paridon,North Miami

1960 Barbara Williams, Booker T. Washington

1961 Steve Katz, Miami Beach

1962 Julius T. Lee, Booker T. Washington

1963 Trudy Gertler, Miami Beach

1964 Linda Barger, Hialeah

1965 Reginald Burton, Booker T. Washington

1966 Sydney Smith, North Miami

1967 Alvin McDuffie, Jackson

1968 Clarence Smith, Miami High

1969 Patricia Idlette, Miami High

1970 Antoinette Silva, Coral Gables

1971 Don Marinelly, Miami Springs

1972 Hilarie Bass, Coral Park

1973 Sheila Davis, Jackson

1974 Nancy Jones, Miami Springs

1975 Roderick Sibert, Carol City

1976 Rosalind Kalinsky, Norland

1977 Wendy Weiss, Killian

1978 Loretta Greco, Southwest

1979 Tom Kochalakas, Coral Gables

1980 Randall Hahn, Edison

1981 Keith Carswell, Northwestern

1982 Roger Baptiste, Edison

1983 Julia Coley, Coral Gables

1984 Stephanie Paul, Palmetto

1985 Carla Frank, Ramson Everglades

1986 Juan Martinez, Miami High

1987 Yvette Lowenthal, Miami I

1988 Raul Esparza, Belen Jesuit

1989 Zach Chapman, Palmetto

1990 Jackie Charles, Edison

1991 Paul Wong, Sunset

1992 Kyle Yaskin, Palmetto

1993 Richie Estopinales, Braddock

1994 Nassie Shahoulian, Hialeah

1995 Danny Buergo, Southwest

1996 Billy Cohen, New World/Art

1997 Davien Jones, Norland

1998 Adrian Jeffrey Baschuk, Miami Country Day

1999 Heather Renee Burkett, Barbara Goleman

2000 Justin Anthony Koren, Coral Reef

2001 Sarah Graber, Palmetto

2002 Jennifer Namoff, Palmetto

2003 Farryn Weiner, Dr. Michael M. Krop

2004 Nicholas Duckardt, Hialeah Senior

2005 Maria Alvarado, New World/Arts

2006 Brittany Little, Northwestern

2007 Jody Ellenby, Palmetto

Broward

1984 Patricia Marshall, Coconut Creek

1985 Steven Smith, Dillard

1986 Lorrie Selby, Coconut Creek

1987 Gillen Brey, Boyd Anderson

1988 Andy Strickland, Miramar

1989 Nikki Ippolito, Chaminade Madonna

1990 Kelley Ting, Chaminade Madonna

1991 Elana Weissberg, Nova

1992 Stacey Solomon, Coconut Creek

1993 Dawne Spilove, Nova

1994 Melanie Adelman, Nova

1995 Brooke Bacon, Marjory S. Douglas

1996 Marc Rothschild, Nova

1997 Michael Oliphant, Coral Springs

1998 Jason Mitchell Kahn, Dillard

1999 Bo Daniel Bentele, Boyd Anderson

2000 Evyan Wagner, Plantation

2001 Allison Kelrick University School

2002 Jonathan Lovitz, J.P. Taravella

2003 Ashley Wyzan, Nova

2004 Samantha Brahms, American Heritage

2005 Amanda Gonzalez, Charles W. Flanigan

2006 Justin Dinkins, Saint Thomas Aquinas

2007 Rebecca Joy Wallace, Deerfield Beach



  Comments