Sports On the Air

On the air

AUTO RACING TIME TV
Sprint Cup: Practice for Pure Michigan 400 8:30 a.m. ESPN2
Nationwide: Pole for Children’s Hospital 200 9:30 a.m. ESPN2
Trucks: Qualifying for Veterans 200 9:30 a.m. FS1
Sprint Cup: Practice for Pure Michigan 400 11 a.m. ESPN2
Trucks: Veterans 200 12:30 p.m. FS1
Nationwide: Children’sHospital 200 2:45 p.m. ESPN
IndyCar: Pole for Wisconsin250 (T) 8 p.m. NBCSN
NHRA: Qualifying for Lucas Oil Nationals (T) 11 p.m. ESPN2
BASEBALL TIME TV
Little League: World Series elimination Noon ESPN
Little League: World Series elimination 2 p.m. ABC
Senior League: World Series championship 2 p.m. ESPNU
MLB: Yankees @ Rays 4:10 p.m. FS1FOXD
Radio: WMEN 640
Little League: World Series elimination 5 p.m. ESPN2
Little League: World Series elimination 7 p.m. ESPN
MLB: Cubs @ Mets 7:10 p.m. WGN
MLB: Diamondbacks @ Marlins 7:10 p.m. FSNF
Radio: WIOD 610; WAQI 710 (Spanish)
MLB: Athletics @ Braves 7:10 p.m. No TV
Radio: WAXY 790, 104.3 FM
MLB: Padres @ Cardinals 7:15 p.m. FS1
Ripken World Series: World championship 8 p.m. CBSSN
MLB: Brewers @ Dodgers (TV joined in progress at 10 p.m.) 9:10 p.m. MLBN
BASKETBALL TIME TV
WNBA: Tulsa @ Minnesota 8 p.m. NBATV
Exhibition: Brazil @ U.S. men 9 p.m. ESPN
WNBA: Los Angeles @ Phoenix 10 p.m. NBATV
BOXING TIME TV
WBC: Figueroa, Jr.-Estrada, Bika-Dirrell; IBF: Porter-Brook 9 p.m. SHO
FOOTBALL TIME TV
NFL: Packers @ Rams 4 p.m. NFLN
NFL: Ravens @ Cowboys 7 p.m. NLFN
NFL: Dolphins @ Buccaneers 7:30 p.m. CBS
Radio: WINZ 940; WQBA 1140 (Spanish)
GOLF TIME TV
European: Made in Denmark 7 a.m. GOLF
PGA: Wyndham Championship 1 p.m. GOLF
PGA: Wyndham Championship 3 p.m. CBS
LPGA: Wegmans Championship 3 p.m. GOLF
USGA: U.S. Amateur 4 p.m. NBC
Champions: Dick’s Sporting Goods Open (T) 7 p.m. GOLF
European: Made in Denmark (Sun.) 6:30 a.m. GOLF
LACROSSE TIME TV
MLL: Semifinal 3 p.m. CBSSN
MLL: Semifinal 5:30 p.m. CBSSN
MIXED MARTIAL ARTS TIME TV
UFC: Bader-Saint Preux prelims 8 p.m. FOXD
UFC: Bader-Saint Preux 10 p.m. FOXD
MOTOR SPORTS TIME TV
AMA: Indiana National (T) 5 p.m. NBCSN
SOCCER TIME TV
England: Middlesbrough@ Leeds United 7:15 a.m. BEIN
Premier: Swansea @ Manchester United 7:40 a.m. NBCSNMUN2
Premier: Everton @ Leicester City 9:55 a.m. NBCSN
France: Bastia @ PSG 10:55 a.m. BEINBEINÑ
Premier: Arsenal-Crystal Palaceat London (T) 12:30 p.m. NBCMUN2
France: Lyonnais @ Toulouse 1:55 p.m. BEIN
Uruguay: Cerro @ Penarol 2 p.m. GOLTV
Friendly: Fiorentina @ Real Madrid 2:30 p.m. ESPND
MLS: Seattle @ Real Salt Lake 2:30 p.m. NBCSN
Mexico: Morelia @ America 5:55 p.m. UNID
Mexico: Tigres @ Puebla 6 p.m. ESPND
Mexico: Atlante @ Merida 7 p.m. GOLTV
Mexico: Cruz Azul @ Monterrey 7:55 p.m. UNID
Mexico: U. de Guadalajara@ Atlas 9:55 p.m. UNID
SOFTBALL TIME TV
Junior League: World Series championship 5 p.m. ESPNws
TENNIS TIME TV
ATP/WTA: Western & Southern Open semifinals 1 p.m. ESPN2
ATP/WTA: Western & Southern Open semifinals 7 p.m. ESPN2

  Comments