Silver Knight

Vocational - Technical | Silver Knight Winners

Select: Miami-Dade | Broward





Miami-Dade



1966 Janice Retzke,Coral Gables

1967 Ira Giler, Miami High

1968 Margaret Rolando, Notre Dame Academy

1969 Rosemarie Rolando, Notre Dame Academy

1970 Gene Hunt, Killian

1971 Rex Bishop, North Miami

1972 Holly Ostlund, Miami Beach

1973 Constance Heide, Hialeah-Miami Lakes

1974 Jane Farmer, South Dade

1975 Brenda Neider, Palmetto

1976 Richard DeMaria, North Miami

1977 Mona Altman, North Miami

1978 Eric Reed, Hialeah-Miami Lakes

1979 Anne Rodriguez, Miami High

1980 Kevin Hagen, Carol City

1981 Suzette Johnson, American

1982 Xavier Cortada, Miami High

1983 Isaac Smith, Edison

1984 Allen Trimmings, Northwestern

1985 Elier Perez, Jackson

1986 Robert Carruth, Edison

1987 Maria Canales, Central

1988 Zabrina Haynes, Northwestern

1989 Gustavo Ortiz, Belen Jesuit

1990 Eugene Germain, Edison

1991 Shea Mahan, Norland

1992 Cathy Griffin, South Dade

1993 Steven Kabak, Miami Beach

1994 Ovidio Viera, Miami High

1995 Ahmad Shaheed, Coral Park

1996 Justin Forer, Ransom Everglades

1997 Alvin Bellefleur, William H. Turner Tech

1998 Michael Sean Whiting, Sunset

1999 Gladys Zamora, William H. Turner Tech

2000 Irving Zamora, William H. Turner Tech

2001 Carlos Trujillo, Belen Jesuit

2002 Aisha Ayoub, Dr.Michael Krop

2003 Jacqueline Reyes, Felix Varela Senior

2004 Alexandria Valmé, Miami Palmetto Senior

2005 Hanna Aviles, Felix Varela

2006 Chynna Clayton, Turner Tech

2007 Danielle Dorfman, Gulliver

Broward

1984 Steven Morse, Northeast

1985 Lena Phillips, McArthur

1986 Angela Patane, Coconut Creek

1987 Kirstin Norling, Cooper City

1988 Antonette McGregor, Coconut Creek

1989 Tammy Rau, McArthur

1990 Kelly Foss, South Broward

1991 Jason Baer, Hollywood Hills

1992 Jennifer Roth, Hollywood Hills

1993 Melody Moore, Western

1994 Natalie McDonald, Miramar

1995 Michele Gonzalez, Nova

1996 Anna Braaf, Hollywood Hills

1997 Nicky Bookman, Nova

1998 Natoushka Trenard, Plantation

1999 Shawn Snyder, University School

2000 Nelson Correia Abreu, Nova

2001 Ebony Renee Massey Blanche Ely High

2002 Kenneth M. Baylor, Jr., Western

2003 Bryan Jenkins, Miramar

2004 Nadina Tackore, Coral Springs

2005 Adrian Ogle, Charles W. Flanagan

2006 Meghan Kearns, Coral Springs

2007 Gregory Meyers, Cypress Bay





  Comments