Silver Knight

Speech | Silver Knight Winners

Select: Miami-Dade | Broward





Miami-Dade



1966 Joel Perwin, Coral Gables

1967 Robert McCorkle, Palmetto

1968 David Kinsler, Jackson

1969 Raymond Dunn, Columbus

1970 Marjorie Menzel, Coral Gables

1971 Alec Stephens, Miami Beach

1972 Rick Benjamin Horrow, Miami Beach

1973 Paula Rubin, Coral Park

1974 Victoria Thompson, Hialeah-Miami Lakes

1975 Karen Moran, Southwest

1976 James Allen, South Dade

1977 Irene Teplicki, North Miami Beach

1978 Patrice Tomonto, Immaculata-La Salle

1979 Joanne Zaiac, Miami Beach

1980 Jeffrey Keith English, Norland

1981 Stuart Kapp, North Miami Beach

1982 Wayne Firestone, North Miami Beach

1983 Tamiko Gibson, Hialeah-Miami Lakes

1984 Angel Leal Jr., Southwest

1985 Todd Greene, Central

1986 Ernesto Freyre, Columbus

1987 Ivan Dominguez, Killian

1988 Jacqueline Becerra, St. Brendan

1989 Stacey Wruble, Palmetto

1990 Shanell Campfield, Jackson

1991 Etienne Hernandez, Coral Gables

1992 Peter Weissman, Miami Beach

1993 Jeff Tompkins, North Miami Beach

1994 Anna Masri, Palmetto

1995 Leon Fresco, Miami Beach

1996 Rebecca Toonkel, North Miami Beach

1997 Ann Charleus, Carol City

1998 Alex C. Annunziato, Coral Park

1999 Adam Chepenik, Palmetto

2000 Nicolas Borja, Coral Reef

2001 Zachary Rinkins, Miami Central

2002 Medardo M., Martin Hialeah

2003 Melissa Zamora, Miami Coral Park

2004 Misael Cedillos, Miami Southridge Senior

2005 Chelsea Karten, Palmetto

2006 Clarissa Parks, Coral Reef

2007 Carrington Alexander Bester, Carol City

Broward

1984 Stephen Acquaviva, Coconut Creek

1985 Michelle Jones, Coral Springs

1986 Susanne Cornfeld, Nova

1987 Yolanda Clark, Nova

1988 Sue Chen, Western

1989 Kim Bonner, Coral Springs

1990 Patrick George, Blanche Ely

1991 Rachel Glickson, Coral Springs

1992 Vallye Alexander, Cardinal Gibbons

1993 Jeff Finkelstein, J.P. Taravella

1994 Tracy Ehrlich, Nova

1995 Mike Litwin, Nova

1996 Amy Balsam, University School/Nova SE

1997 Jason Gibson, Plantation

1998 Bruce Bharat, Blanche Ely

1999 Kim Blanche Elyse Farber, Pine Crest

2000 Taryn Jaye Fixel, University School

2001 Jeffrey Kominsky Nova High

2002 Torey Alston, Blanch Ely

2003 Archna Eniasivam, Deerfield Beach

2004 Matthew Friendly, Coral Springs

2005 Alison Nadle, Marjory Stoneman Douglas

2006 Fernando Cutz, J.P. Taravella

2007 Reyad Allie, Coral Springs





  Comments