Silver Knight

Athletics | Silver Knight Winners

Select: Miami-Dade | Broward





Miami-Dade

1959 Bill Henghold,Edison

1960 Earl Sedlik, Miami High

1961 Stephen Long, North Miami

1962 Michael Fortier, Miami High

1963 Stephen Diamond, Miami High

1964 John Morton, Edison

1965 Ted Hendricks, Hialeah

1966 Steven Tannen, Southwest

1967 Penny Estes, Miami Beach

1968 Bill Colson, Coral Gables

1969 Rufus Ferguson, Killian

1970 James Stockel, Killian

1971 Neal Colzie, Coral Gables

1972 Bobby Heath, Soutwest

1973 Kim Karvasale, Hialeah-Miami Lakes

1974 John Harris, Jackson

1975 David Corcoran, Coral Gables

1976 George Simmons, South Dade

1977 Marge Wessel, Monsignor Pace

1978 Thad Adams, Coral Gables

1979 Derrick Floyd, Northwestern

1980 David Heffernan, Columbus

1981 Scott Sime, Coral Gables

1982 Gordon Scott, South Miami

1983 Ralph Gonzalez, Miami High

1984 Karen Fitz Gibbon, Coral Gables

1985 Clyde Montgomery, Norland

1986 Terri Snyder, Sunset

1987 Brian Feltzin, Palmetto

1988 Corey Citron, Killian

1989 Sayra Chi, Southwest

1990 Lisa Kao, Sunset

1991 Sharon Bloom, North Miami

1992 Flor Trespalacios, American

1993 James Colzie, South Miami

1994 Danny Meneses, Homestead

1995 Teresa Balestra, MAST Academy

1996 Ginger Dunn, Killian

1997 Amanda Goodwin, Ransom Everglades

1998 Dwight Slater, Southridge

1999 Aisha Brown, Northwestern

2000 Sandra Carolina Alvarez, Coral Gables

2001 Michael Hepburn, Miami Central

2002 Chloe Good, Dr. Michael Krop

2003 Sara Mijares, Pace

2004 Jordan See, South Dade

2005 Alan Gillman, South Miami

2006 Amanda Estevez, Florida Christian

2007 Taylor Ashley Harlan, Miami Country Day

Broward

1984 Tracie Schafale, Cooper City

1985 Christopher Cashman, St. Thomas Aquinas

1986 Janice Jordan, McArthur

1987 Lawrence Schack, St. Thomas Aquinas

1988 Scott Kaplan, Coral Springs

1989 Bernard Coleman, Boyd Anderson

1990 Stephanie Acierno, Plantation

1991 Brian Royster, Stranahan

1992 Lori Burdick, Western

1993 Marlon Francis, South Plantation

1994 Robin Kennedy, Deerfield Beach

1995 Stephanie Hallett, Nova

1996 Laela Sturdy, Cooper City

1997 Laura Mary Wellbery, St. Thomas Aquinas

1998 Matthew Padiyara, St. Thomas Aquinas

1999 David Sherman, Piper

2000 Meisha Graham, Hollywood Hills

2001 Rana Ramzi Yehia, Coral Springs High

2002 Matthew Gutheit, University School of Nova SE

2003 Shana Bartlett, Coconut Creek

2004 Tessa Krantz, Cooper City

2005 Beth O’Connell, Cardinal Gibbons

2006 Joshua Wimbley, Piper

2007 Laura Frances Teisch, Cooper City



  Comments